Services - Totem Tabela

Totem Tabela

Totem Tabela

Totem Tabelalar, Temel, gövde ve kaset kısımlarından oluşmaktadır.

Bu parçaların birbirimden bağımsız olması ve montaj yerinde birleştirilmesi uzun vadede çok önemlidir. yalnızca kasete ya da boru kısmına müdahale edilebilmelidir.

Kullanılan malzemelerin rüzgar, fırtına gibi doğal hava olaylarına dayanıklı olması çok önemlidir.

Totem tabelalar yapı itibariyle kendi taşıyıcı ayağıyla yapılardan ayrı bulunan tabela çalışmalarıdır. Bu tabelalar genel anlamda oldukça büyük ve çok gösterişli tabelalardır. Highrise, freestanding sign, tower blok olarak adlandırılmaktadır. Firmaların marka tanınırlığı açık alanda oldukça etkili bir şekilde gerçekleştiren bu tabelalar, müşterilerde merak uyandırır ve firmaya yönlendirir. Şehir merkezinden uzak alanlarda ya da cadde kenarlarında bulunan oldukça dikkat çekicidir. Bu tabelaların kullanım yerleri olarak açık alanlar , cadde kenarlarında , şehirler arası yollarda çoğunlukla  kullanılmaktadır.Bu açıdan halk ararsında yol tabelası olarak da bilinmektedir. Ancak en çok kullanıldığı yerler petrol istasyonları ve alışveriş merkezleridir. Totem tabela kendi içerisinde ışıklı , ışıksız veya kabartma kutu harf gibi dizaynlarda yapılabilmektedir. Totem tabela çoğunlukla yüksek çelik borular üzerine oturtulmuş kutu kasetten oluşmaktadır.Çelik boruların bir insanın rahatlıkla hareket edebileceğini düşünürseniz ne kadar büyük olduğunu anlayabilirsiniz.Bu reklam aracı çoğunlukla  işyeri, devlet kurum binaları ya da büyük alışveriş merkezlerin fark edilmesi için tasarlanan gösterişli tabelalardır. Sizde totem tabela yaptıracak iseniz sitemizde bulunan irtibat numarası ile bize ulaşabilirsiniz.

İlgi çekici totemler ile akılda kalın

Etkili tasarlanmış totemler, “Profesyonel” görünmekle kalmayıp, akan trafiğin ilgisini çeker. Totemler Kolayca görülebilen ve karmaşık olmayan yapıları ile hızla akan trafikte bile başarılıdır. Totem tabelalar ; bu işle uğraşan uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.Yapım aşaması oldukça zordur.Bunun içinde acemi biri tarafından yapılırsa dikildiği yerde bir süre sonra devrilebilir yada yazılar silinebilir daha birçok şey olabilir.Bu da sizin iş yerinizin otoritesini sarsabilir.Yapım aşamasını kısaca anlatırsak ; tasarım faaliyeti yapıldıktan sonra, grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanan grafiği, alüminyum tabakalara geçirmek için, bilgisayar sistemli metal kesiciler kullanılır. Bu kesiciler lazer ve CNC’dir. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirilerek kesim yapılır. Yerden yükseklikleri 2metre ila 50 metre arasındadır. Oluşturulan tabela malzemelerine fırın boya denilen sistemle boya atılır.

Müşterilerinizi çekmek için fark yaratın.

Totem tabelanın yapımında dikkat etmeniz gereken husus tabelanın dikileceğin yerin önceden belirlenmesi , yere göre uzunluğu , büyüklüğü ve küçüklüğü ona göre belirlenmelidir.Tabelayı dikerken yere beton dökülmeli ve fırtınalı havalarda yıkılmaması için iskeletinde dayanıklı ve yeterli malzeme kullanılmalıdır. Siz de totem tabela yaptıracak iseniz sitemizde bulunan irtibat numarası ile bize ulaşabilirsiniz.